کتاب ها

جایگاه غدیر در اسلام

جایگاه غدیر در اسلام
جایگاه غدیر در اسلام
0 ریال 
شماره انبارداري:  
وضعيت موجودي: موجود نيست
مقدار: -3 عدد
تعداد:  
افزودن به ليست مقايسه | افزودن به محصولات مورد علاقه

پیغمبر خدا بسیار زحمت کشید تا عقاید باطل مردم را از آنان بگیرد و در عوض عقاید صحیح را به آنان تعلیم دهد. از همان ابتدای رسالت ، پیغمبر اکرم صلی الله علیه و آله در فکر معرفی جانشین خود بود تا ولی عهد و صاحب امر خلافت پس از آن حضرت بوده و در برابر دشمنان پشتیبانش باشد.باید توجه داشت جانشین پیامبر را خداوند تعالی تعیین فرموده است و شخص رسول خدا صلی الله علیه و آله او را به مردم معرفی می نماید

پیغمبر خدا بسیار زحمت کشید تا عقاید باطل مردم را از آنان بگیرد و در عوض عقاید صحیح را به آنان تعلیم دهد.
از همان ابتدای رسالت ، پیغمبر اکرم صلی الله علیه و آله در فکر معرفی جانشین خود بود تا ولی عهد و صاحب امر خلافت پس از آن حضرت بوده و در برابر دشمنان پشتیبانش باشد.باید توجه داشت جانشین پیامبر را خداوند تعالی تعیین فرموده است و شخص رسول خدا صلی الله علیه و آله او را به مردم معرفی می نماید .

احادیثی در اهمیّت و فضیلت غدیر :

1-    پیغمبر خدا6 فرمودند :

- روز عید غدیر افضل اعیاد امّت من است .

- این روز را عید بگیرید که انبیاء هم چنین می‌کردند و به جانشینان خود وصیّت می‌کردند این روز را عید بگیرند .

2-    مولا امیرالمؤمنین7 فرمودند :

- نیکی و احسان در این روز سبب ازدیاد مال و طول عمر است .

- امروز روز عظیم الشّأنی است ، در این روز گشایش واقع شد و رتبه‌ی شایستگان ترفیع پیدا کرد و براهین الهی به وضوح روشن شد و عهد و پیمان بسته شدهی نفاق و کفر نشان داده شد .

3-    امام صادق7 می‌فرمایند :

- روز عید غدیر ، عید بزرگ خداوند است .

- ثواب روزه عید غدیر ، معادل ثواب روزه‌ی عمر دنیاست.

- عید غدیر خم ، از عید فطر و قربان و جمعه افضل است و نزد خداوند منزلت والاتری دارد .

4-    امام رضا7 می فرمایند :

مَثَل افرادی که ولایت امیرالمؤمنین7 را در روز غدیر قبول کردند (و یا آیندگان) مَثَل ملائکه‌ای است که بر آدم (ابوالبشر) سجده کردند و مَثَل کسانی که در این روز از قبول ولایت امیرالمؤمنین7 سرپیچی نمودند مَثَل ابلیس است ( که بر آدم سجده نکرد ).

مفصّل تر از فرمایش حضرت رضا7 ،روایت مهمّی است از حضرت صادق7 در خصوص کسانی که قبول ولایت نموده یا ننموده ، ما به لحاظ اهمیّت فوق العادهی آن ، عیناً آن را جهت اطّلاع خوانندگان عزیز نقل مینماییم:

از حضرت امام جعفر صادق علیه السلام روایت شده که فرمودند :
به خدا سوگند!  اگر ابلیس بعد از معصیت و تکبّر (که علی رغم حکم و فرمان الهی سجده بر حضرت آدم علیه السلام نکرد ) به اندازه‌ی عمر دنیا سجده کند فایده‌ای به او نمی‌رساند و خداوند عزّوجل از او نمی‌پذیرد مادامی که بر آدم سجده نکند همان گونه که خدای عزّوجل به او فرمان داد او را سجده نماید .
وهم چنین این امّت سرکشِ در فتنه افتاده بعد از پیغمبرشان و بعد از ترک امامی‌که پیغمبرشان برای آنان نصب کرد ، هرگز خداوند عملی از آنان را نمی‌پذیرد و کار نیکی را از آنان بالا نمی‌برد تا از همان طریقی بیایند که خداوند به آنان فرمان داده و امامی را که به داشتن ولایت او فرمان داده شدند دوست داشته و از همان دری وارد شوند که خدا و رسول او آن در را برایشان گشودند.»

 

نظري براي اين محصول ثبت نشده است.


نوشتن نظر خودتان

براي نوشتن نظر وارد شويد.

clear-bug-div
معرفي به يک دوست
 
اين محصول را به دوستتان معرفي كنيد.
واحد پول