کتاب ها

شرح حدیث نورانیت امیر المؤمنین علیه السلام

شرح حدیث نورانیت امیر المؤمنین علیه السلام
شرح حدیث نورانیت امیر المؤمنین علیه السلام
0 ریال 
شماره انبارداري:  
وضعيت موجودي: موجود نيست
مقدار: -1 عدد
تعداد:  
افزودن به ليست مقايسه | افزودن به محصولات مورد علاقه

آیا می دانید آشنایی به مقام شامخ امام علیه السّلام از مهم ترین واجبات و بلکه اهم مسائل است و آیا به حدیثی به نام"حدیث نورانیّت " بر خورد نموده اید که امیر المؤمنین علیه السّلام آگاهی از تمام فقرات آن رابر همه ی اهل ایمان لازم دانسته است؟

آیا می دانید آشنایی به مقام شامخ امام علیه السّلام از مهم ترین واجبات و بلکه اهم مسائل است  و آیا به حدیثی به نام"حدیث نورانیّت " بر خورد نموده اید که امیر المؤمنین علیه السّلام آگاهی از تمام فقرات آن رابر همه ی اهل ایمان لازم دانسته است؟
     آن بزرگوار در قسمت پایانی این سخنان خود می فرمایند:
ای سلمان و ای جندب (اباذر)!آشنایی به این حقایقی که در مورد خودم برایتان بیان نمودم معرفت من به نورا نیّت است. مرا این گونه بشناسید تا ترقّی و تعالی یابید . به درستی که احدی از شیعیان ما به حد نهایی بینایی در دین و حقایق الهی نمی رسد مگر آن که مرا به نورانیّت بشناسد و در این صورت است که در دریایی از علم فرو رفته و درجه ی فضل و کمال او بالا رفته و بر سرّی از اسرار خدا و گنجینه پنهان او اطّلاع می یابد
     آری گوهر معرفت امیر المؤمنین و دیگر خاندان اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السّلام گنجینه ی اسرار الهی است که علّت تامّه ی ارتقاء سطح معنویّت و کمال انسان در دنیا و آخرت می باشد.
     در این حدیث گرانقدر و گرانسنگ مولا امیر المؤمنین علیه السّلام به اطاعت نمودن کلّ موجودات هستی از آن خاندان نور و تطهیر خبر می دهد و می فرماید:
یطیعنا کلّ شيئ حتّی السّماوات و الأرض و الشّمس والقمر و النّجوم و الجبال و الشّجر والدوّاب و البحار و الجنّة و النّار.
هر چیزی حتی آسمان ها و و زمین و خورشید و ماه و ستاره ها و کوه ها و درختان و جنبندگان و دریاها و بهشت و جهنّم تماماً  مطیع ما هستند.
و به مدد رسانی خود به جمیع انبیاء سلف و نجات همه ی آنها از جمیع بلیّات اشاره می کند و می فرماید:
أنا الّذي حملت نوحاً في السّفینة بأمر ربي ، و أنا الِذي أخرجت یونس من بطن الحوت بإذن ربّي، و أنا الذي أخرجت ابراهیم من النّار بإذن ربّي
من بودم که به امر پروردگارم نوح را بر کشتی سوار نمودم ؛ من بودم که به اذن پروردگارم یونس را از شکم ماهی خارج ساختم ؛ من بودم که موسی بن عمران را به امر پروردگارم از دریا گذراندم ؛ و من بودم که به اذن پروردگار خود ابراهیم را از آتش (نمرود)خارج ساختم.
     حضرت امیر علیه السّلام می فرمایند: ما را از مقام ربوبیّت که مختص ذات اقدس الهی است تنزّل دهید آن گاه هر چه می خواهید در مورد ما بگویید و بدانید که شما هرگز به کنه معرفت ما نخواهید رسید.مولاعلی علیه السّلام در این حدیث فوق العاده به موارد دیگری از شئون ولایت خود و دیگر معصومین علیهم السّلام تصریح می فرمایند که الحق شنیدنی است.
**************************************
     کتاب "شرح حدیث نورانیّت امیر المؤمنین علیه السّلام" تألیف مهندس علی اصغر یونسیان شرح نسبتاً جامع و دقیقی است که یکی از محقّقان معاصر در مقدّمه ای که بر این کتاب نوشته آورده است:
"در طول قرون و اعصار، بر این حدیث نورانی ، شرحی نگارش نیافته بود تا مؤلّف فرزانه ،شاعر گران مایه "آقای مهندس علی اصغر یونسیان" دامن همّت به کمر بست ، شرحی لطیف با ذوقی ادبی، احساس شاعری ، ولایت علوی ، شور حسینی ، عشق رضوی و فرهنگ مهدوی به رشته تحریر در آورده ، ورقی بر صحیفه ی اعمال خود افزود و آن را به عنوان ران ملخی به پیشگاه پیشوای سلیمان ، امیر بیان ، مولای پروا پیشگان ، حجّت یزدان ، نور چشم خاتم پیامبران ، همسر شایسته ی سیّدة النّسوان، امیرمؤمنان علیه سلام الله الملک المنّان تقدیم نمود ."
با الهام از پیام امیرمؤمنان مطالعه ی این کتاب ارزنده و مفید را به همه ی ارادتمندان امیرالمؤمنین و دیگر حضرات معصومین علیهم السّلام و عشّاق و فداییان سینه سوخته ی آنان توصیه می کنیم .

 

نویسنده: علی اصغر یونسیان
سال نشر: 1386
نوبت چاپ و تیراژ: اول / 2000نسخه
شابک: 978-964-95924-5-9

نظري براي اين محصول ثبت نشده است.


نوشتن نظر خودتان

براي نوشتن نظر وارد شويد.

clear-bug-div
معرفي به يک دوست
 
اين محصول را به دوستتان معرفي كنيد.
واحد پول